۱۳:۲۸:۲۶ - یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان شبستر :
از افزایش ۵ برابری کشفیات قاچاق کالا در این شهرستان خبر داد
منصور طالب پور در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شبستر با اعلام این مطلب افزود :شهرستان شبستر  نقطه ثقل چهار مبدا ورودی کالا به کشور (گمرک نوردوروز – جلفا – بازرگان و خوی ) بوده و به همین دلیل هم الزاماً کالاهای ورودی نیز از مسیر شهرستان شبستر ترانزیت می شود […]

منصور طالب پور در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان شبستر با اعلام این مطلب افزود :شهرستان شبستر  نقطه ثقل چهار مبدا ورودی کالا به کشور (گمرک نوردوروز – جلفا – بازرگان و خوی ) بوده و به همین دلیل هم الزاماً کالاهای ورودی نیز از مسیر شهرستان شبستر ترانزیت می شود که دستگاه های مختلف درگیر رصد کالاهای وارداتی هستند که در این عرصه کشفیات قابل توجهی صورت گرفته است که در سال ۱۳۹۵ نسبت به یک سال گذشته ، ۵ برابر شاهد افزایش کشفیات هستیم که از این نظر رتبه سوم استانی به شهرستان شبستر اختصاص یافته است.

وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته کاروکارگر و روز معلم و با تسلیت شهادت مرزبانان غیور در استان سیستان و بلوچستان ضمن خیرمقدم به قائم مقام سازمان صنعت،معدن و تجارت و معاون نظارت و بازرسی استان گفت: تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغال و ارائه عملکرد دستگاه های مرتبط در راستان مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع اصلی جلسه می باشد. تغییر رویکرد و برخورد جدی با پدیده واردات وقاچاق کالا گامی مهم در جهت حمایت از تولید و ایجاد اشتغال داخلی است.

وی حضور و عملکرد سه طیف حاکمیت، مردم و بازاریان و تولیدکنندگان داخلی در عرصه مبارزه با قاچاق کالا را بسیار مهم و اساسی ارزیابی نمود.

در ادامه آقای راستی، قائم مقام صنعت،تجارت و معدن استان اظهار داشت: پدیده قاچاق در تمام کشورهای جهان وجود دارد. قوانین حاکم در گذشته انعطاف بیشتری داشت . خوشبختانه در قانون جدید دستگاههای اجرایی موظف به برخورد جدی با کالای قاچاق هستند تا فضا برای قاچاق کالا ناامن شود. واردات کالا باعث تضعیف تولید داخلی و عدم اشتغال نیروی کار داخلی است لذا امید داریم با ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا در سال ۹۶ شاهد برخورد جدی و تشدشد مبارزه با قاچاق باشیم.

سامانه جامع ذخیره سازی و انبار کالا نیز در صدد راه اندازی است تا به این طریق مشکلات موجود در این زمینه مرتفع و بارنامه بر اساس کدانبار صادر شود. همچنین تولید کالای داخلی با مارک خارجی برابر قانون قاچاق تلقی می شود.

عطاپور معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن تجارت ضمن تقدیر از عملکرد شهرستان شبستر در حوزه مبارزه باقاچاق کالا،حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد اشتغال با پیشگیری از قاچاق را از اولویت های اصلی برنامه کاری سازمان صمت درسال جاری دانستند.

عطاپور از رشد ۱۰۳درصدی ارزش ریالی کشفیات قاچاق استان در سال ۹۵خبرداده واظهار امیدواری نمود روند مذکور با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری همچنان تداوم یابد.

کیفیت تولید داخلی باید به حدی باشد که قابل رقابت با کالای مشابه خارجی بوده و نظر مشتری را جلب نماید و محصولات تولید داخل با برند خارجی کالای قاچاق تلقی می شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب