۸:۰۵:۴۹ - سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شبستر در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان شبستر:
توانمندیها و نیازها را در روستاها شناسایی و هدفمند عمل کنیم
تاکید داریم برخی جلسات نیز در داخل روستاها برگزار شده و نیازهای اهالی بصورت عملی بررسی و توانمندیها و نیازها را در روستاها شناسایی و به شکل هدفمند عمل کنیم و رویکردمان به سمت اشتغال زایی باشد.

منصورطالب پور در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان شبستر ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز قیام تاریخی مردم آذربایجان بر ضد رژیم ستم شاهی و تقدیر و تشکر از همکاری و هماهنگی صمیمانه ادارات در برگزاری مراسم دهه فجر گفت: تسهیل در امر اعطای تسهیلات به مجتمع های صنفی با توجه به احساس نیاز و درخواست افراد باعث تشویق مردم و توسعه امور خواهدبود لذا تاکید داریم برخی جلسات نیز در داخل روستاها برگزار شده و نیازهای اهالی بصورت عملی بررسی و توانمندیها و نیازها را در روستاها شناسایی و به شکل هدفمند عمل کنیم و رویکردمان به سمت اشتغال زایی باشد.

وی با اشاره به موضوع جابجایی واحدهای دامداری در داخل روستاها گفت: قصد تغییر چهره روستاها را نداریم اما بعضاً به دلیل محدودیت فضای ساختمانی، واحد دامداری باید به بیرون از آن فضا انتقال یابد تا در زمینه تامین بهداشت عمومی نیز مشکلی به وجود نیاید.

فرماندار شهرستان شبستر افزود: اعطای مجوز فعالیت به واحدهای روستایی موضوع مهمی بوده و استفاده از اراضی منابع طبیعی برای تولیدات کشاورزی و زراعی تغییر کاربری نیست . توجه داشته باشیم که امروزه کشاورزی یک مزیت نیست و استفاده از منابع در این عرصه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و توسعه صنایع تبدیلی گام مهمی در این زمینه می باشد لذا سعی ما بر این باشد که اراضی کشاورزی را بصورت بهینه توسعه دهیم.

رئیس کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان با تاکید بر ضرورت توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان افزود: در حال حاضر در تامین آب کشاورزی با مشکل مواجه هستیم و اگرکشت گلخانه ای را توسعه ندهیم در آینده نزدیک با مشکلات عدیده ای در خصوص تامین آب مواجه خواهیم شد.

فرماندار با اشاره به استقبال خوب کشاورزان از توسعه کشت گلخانه ای اظهار داشت: برای اجرای هرچه بهتر طرح های گلخانه ای نیازمند مکان یابی مناسب و هدایت مردم در امر کشاورزی و بیان مزیت کشت هر محصول هستیم.

وی در پایان با اشاره به سفر وزیر محترم کشور به شهرستان و افتتاح چند طرح و حضور ایشان در روستای بنیس گفت: برای روستاهایمان بیش از این وقت بگذاریم و با حضور مسئولین در روستاها سعی در حل بهتر و سریعتر مشکلات داشته باشیم.

در این جلسه آقای پنبه ای کارشناس فرمانداری، ریزبرنامه و دستور جلسه را بیان و هریک از بخشداران در خصوص طرحهای صنعتی تولیدی و کشاورزی روستاها توضیحاتی را ارائه دادند.

همچنین خانم حسینی کارشناس امور بانوان فرمانداری نیز به بیان اقدامات صورت گرفته در عرصه توسعه اشتغال زنان و بیان ضرورتها و مشکلات موجود پرداختند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب