۹:۱۱:۰۶ - دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شبستر:
توسعه مدارس خاص بدون رعایت استانداردهای پذیرفته شده علمی از جمله درصد ضریب هوشی و فراوانی آن در سطح دانش آموزان منطقه باعث برهم خوردن تعادل هم در مدارس عادی و هم این قبیل مدارس می شود
هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شبستر با حضور اعضا در اتاق جلسات اداره آموزش و پرورش شبستر برگزار شد.

فرماندار شهرستان شبستر در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد باسعادت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: ما نباید تمام توجه خود را به مدارس خاص معطوف کنیم و بایستی عدالت آموزشی را در تمامی مدارس سطح منطقه پیاده کنیم.

منصور طالب پور با اشاره به مضرات و معایب توسعه ی مدارس خاص افزود: استاندارد فراوانی دانش آموزان تیز هوش و دارای ضریب هوشی بالا بیش از ۵ درصد نیست در حالی که ظرفیت پذیرش در مدارس خاص بیش از این رقم است که کیفیت آموزشی در هر دو سطح عادی و خاص را دچار چالش می نماید.

طالب پور درادامه به هم ریختن توازن و آمار دانش آموزان ، تحریک مهاجرت جمعیت از روستا به شهر و پایین آمدن کیفیت آموزش در مدارس عادی را از دیگر معایب توسعه ی مدارس خاص برشمرد.

مدیر آموزش و پرورش شبستر هم در این جلسه با اشاره به عملکرد اداره آموزش و پرورش در ماه‌های اخیر عنوان کرد: همزمان با هفته پدافند غیرعامل برنامه‌هایی در راستایی افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدان و اقدامات خصمانه دشمن در سطح آموزش و پرورش  منطقه شبستر برگزار شد.

وی با اشاره به اهمیت حضور دانش آموزان در مناطق جنگی دوران دفاع مقدس افزود: انتقال مفاهیم دوران جنگ و فرهنگ به ویژه رزمندگان هشت سال دفاع مقدس در زمان کنونی امری بسیار واجب و مهم است و در این راستا دانش آموزان دختر و پسر از منطقه شبستر به مناطق جنگی شمال غرب کشور اعزام شده و از این مناطق بازدید کردند.

مدیر آموزش و پرورش شبستر با تقدیر از همت خیرین در احداث مدارس اعلام کرد: اخیراً تفاهم نامه احداث مدرسه ۶ کلاسه ارشاد روستای کافی الملک توسط خیر مدرسه ساز محمدصادق ابراهیمی کافی الملک به امضا رسید.

وی ادامه داد: مدرسه شش کلاسه‌ای نیز در روستای ساربانقلی از سوی بانک سپه احداث می‌شود و در این راستا تفاهم نامه بسته شده است و همچنین با توجه به اینکه مدرسه نوربخش شبستر تخریبی اعلام شده توسط خیری احداث خواهد شد.

اکرمی با اشاره به طرح‌های تکمیل شده افزود: همزمان با ایام الله دهه فجر مدرسه ۱۲ کلاسه ابتدایی که توسط خیر مدرسه ساز زینالی درشهر سیس احداث شده و همچنین ۵ باب نمازخانه در مدارس منطقه شبستر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه  شعار «مدرسه؛ کانون آموختن خلاق و زیستن با اخلاق» شعار اصلی و محور برنامه‌های شورای آموزش و پرورش استان است گفت: همه مدیران آموزش و پرورش و فرهنگیان باید برای تحقق آن تلاش کنند.

مدیر آموزش و پرورش شبستر با تقدیر از مشارکت فرهنگیان در موضوع کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بیش از ۴ میلیون تومان پول نقد و ۸۶ تخته پتو و اقلام مختلف پوشاکی و مواد غذایی جمع آوری شده و به مناطق زلزله زده ارسال شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب