۱۰:۳۲:۱۲ - چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان شبستر:
به روز رسانی اطلاعات و دانش علمی، آگاهسازی خانواده ها و فرهنگ سازی مناسب ، اصلی ترین اقدام برای مقابله با پدیده اعتیاد است/ قاچاق کالا، اشتغال سوز و نابودکننده ی تولید داخلی است
اعتیاد منشاء اکثر فسادها و جرایم است و اگر خانواده ها را در مقابل اپیدمی خانمان سوز آگاه کنیم قادر خواهیم بود جرایم را به حداقل برسانیم. مقیّد بودن دستگاههای متولی در عمل به وظایف خود، انتخاب درست و مناسب گروههای هدف در عرصه مبارزه با موادمخدر، پایش مطلوب اطلاعات، شفاف سازی قضیه و اقدام فرهنگی و زیرساختی باعث اثربخشی بیشتر و نتایج بهتری خواهدبود.

منصور طالب پور در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر و کمیسون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه ماه صفر و جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه زلزله اخیر کرمانشاه به دستورکار جلسه پرداخت و افزود: اعتیاد منشاء اکثر فسادها و جرایم است و اگر خانواده ها را در مقابل اپیدمی خانمان سوز آگاه کنیم قادر خواهیم بود جرایم را به حداقل برسانیم. مقیّد بودن دستگاههای متولی در عمل به وظایف خود، انتخاب درست و مناسب گروههای هدف در عرصه مبارزه با موادمخدر، پایش مطلوب اطلاعات، شفاف سازی قضیه و اقدام فرهنگی و زیرساختی باعث اثربخشی بیشتر و نتایج بهتری خواهدبود. با توجه به تنوع موادمخدر صنعتی و آثار مخرب و وحشتناک آن و سعی و تلاش سوداگران مرگ در این زمینه به روز رسانی اطلاعات و دانش علمی، آگاهسازی خانواده ها و فرهنگ سازی مناسب اصلی ترین اقدام برای مقابله با پدیده اعتیاد است.

فرماندار شبستر در بخش دیگری از سخنان خود به پدیده شوم قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: شهرستان شبستر محل ترانزیت کالای قاچاق است یعنی نه مبداء و نه مقصد است بلکه محل ترددی است برای رساندن کالای قاچاق از مبداء به مقصد. اگر نیاز مصرف کننده در هر حوزه ای به شکل درست و کامل برطرف شود ،کیفیت و قیمت محصول تولید داخل مناسب و قابل رقابت با کالای مشابه خارجی باشد و بازار عرضه و تقاضا متعادل و در حد موردقبول باشد، قاچاق کالا خودبخود منتفی می گردد. قاچاق کالا، اشتغال سوز و نابودکننده ی تولید داخلی است لذا رسالت تولیدکنندگان داخلی در وهله اول توجه به کیفیت محصول تولیدی به شکل مداوم و مستمر است که در صورت تحقق این امر به سود داخلی موردنظر خواهیم رسید و اقدامی مهمی در عرصه مبارزه با قاچاق کالا خواهدبود.

طالب پور بیان داشت: دشمن در هر عرصه ای که شکست می خورد در تلاش است در زمینه و عرصه ای دیگر فعالیت کند و این امر ناشی از استیصال فکری دشمن و استکبار جهانی است. برخی از کشورهای عربی ناخواسته در حال اجرای نقشه های اسرائیل هستند و منافع کشورهای عربی و اسلامی را فدای امیال رژیم صهیونیستی می کنند.

وی در پایان با اشاره به پیاده روی باشکوه اربعین ، آن را نمایش اقتدار ، امنیت و قدرت تشیع دانست و یاد و خاطره ی شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.

در حاشیه این جلسه نمایشگاه کاریکاتور و گرافیک با موضوع اعتیاد به موادمخدر، در محل خروجی جلسه برگزار و موردبازدید حاضران قرار گرفت.

گزارش تصویری :

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب