۱۱:۵۹:۴۶ - یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان شبستر:
بهترین روش جذب و استفاده از تسهیلات در روستاها تشکیل تعاونی است
منصور طالب پور در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان که با حضور نماینده غذا و داروی استان و روءسای دستگاههای اجرایی شهرستان تشکیل شد با اشاره به اینکه شهرستان شبستر در حوزه صنایع غذایی حرفی برای گفتن دارد و برند موردقبولی است افزود: اگر بخواهیم صددرصد برابر ضوابط پیش رویم هیچکس نمی تواند مجوز فعالیت تولیدی دریافت کند. نقش دولت در حوزه تولید و اشتغال تسهیل گری و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری است لذا با درک عمیق این قضیه و وظیفه دانستن ایجاد تولید و اشتغال سعی در تسهیل و فراهم نمودن شرایط و جذب سرمایه گذار داشته باشیم تا با جذب سرمایه و تسهیلات در حوزه تولید و اشتغال اقدام کنیم. بخش عمده اعتبارات شناور هستند یعنی اگر توان جذب آن را داشته باشیم قادر خواهیم بود سهم بیشتری در ایجاد تولید و اشتغال خصوصاً در روستاها داشته باشیم. روستا با توجه به موجودیتش یک واحد تولیدی است و نمی توانیم ضوابط خاص شهری را در آن پیاده کنیم؛ بهترین روش جذب و استفاده از تسهیلات در روستاها تشکیل تعاونی است.

منصور طالب پور در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری شهرستان که با حضور نماینده غذا و داروی استان و روءسای دستگاههای اجرایی شهرستان تشکیل شد با اشاره به اینکه شهرستان شبستر در حوزه صنایع غذایی حرفی برای گفتن دارد و برند موردقبولی است افزود: اگر بخواهیم صددرصد برابر ضوابط پیش رویم هیچکس نمی تواند مجوز فعالیت تولیدی دریافت کند. نقش دولت در حوزه تولید و اشتغال تسهیل گری و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری است لذا با درک عمیق این قضیه و وظیفه دانستن ایجاد تولید و اشتغال سعی در تسهیل و فراهم نمودن شرایط و جذب سرمایه گذار داشته باشیم تا با جذب سرمایه و تسهیلات در حوزه تولید و اشتغال اقدام کنیم. بخش عمده اعتبارات شناور هستند یعنی اگر توان جذب آن را داشته باشیم قادر خواهیم بود سهم بیشتری در ایجاد تولید و اشتغال خصوصاً در روستاها  داشته باشیم. روستا با توجه به موجودیتش یک واحد تولیدی است و نمی توانیم ضوابط خاص شهری را در آن پیاده کنیم؛ بهترین روش جذب و استفاده از تسهیلات در روستاها تشکیل تعاونی است.

وی گفت: در صورتیکه متقاضی دریافت تسهیلات از کانال قانونی و بصورت تعاونی اقدام نماید قاعدتاً قادر به دریافت و استفاده از تسهیلات در مسیر موردنظر خواهدبود؛ بزرگترین کاری که می توانیم در شهرستان انجام دهیم اصلاح الگوهای معیشتی در روستاهاست و این امر با شناسایی اشتغال غالب در روستا و اصلاح روشها متناسب با آن است .

اگر دستگاههای اجرایی از ضوابط یکدیگر اطلاع کامل داشته باشند و اولویتها و ضوابط اولیه در خصوص موضوع به درستی تبیین شود علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه ، کارها به نحو احسن انجام خواهدشد.

صلاحی نماینده غذا و داروی استان ، شهرستان شبستر را در حوزه تولید صنایع غذایی دارای رتبه اول استان عنوان و بیان داشت: در بحث اعطای مجوز به واحدهای تولیدی برخی ضوابط را به حداقل می رسانیم تا از بار مشکلات و موانع تولید بکاهیم . در حال حاضر بحث شناسایی واحدهای کارگاهی و داشتن پروانه جهت اعطای مجوز به آنها بزرگترین دغدغه ماست. به واحدهای تولیدی مجوز می دهیم که علاوه بر دارا بودن پروانه صنفی و یا صنعتی، محصولی بومی محلی را تولید کنند .

برخی از روسای دستگاههای اجرایی به بیان مشکلات و نواقص موجود در حوزه فعالیت خود و ارائه راهکارهای موجود جهت حل مسایل پرداختند.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب