۱۱:۴۷:۰۷ - شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شبستر:
تغییر شیوه ها و الگوهای معیشتی روستاها بایستی در اولویت برنامه های بخش کشاورزی و صنعت باشد
منصور طالب پور در جلسه سند تدبیر و توسعه شهرستان گفت: در حال حاضر کمبود آب و کاهش منابع زیرزمینی چالش مهمی است و نیاز است تمام ادارات و دستگاههای ذیربط از جمله جهادکشاورزی، صنعت معدن و تجارت، بخشداریها، دهیاریها و حتی شهرداریها نسبت به ارائه الگویی قابل عمل اقدام نمایند تا در صورت رسیدن این بحران به مرحله خطرناک غافلگیر نشویم. بحث آبهای زیرزمینی الان در مرحله هشدار می باشد و کیفیت و کمیت آن امری ملموس است؛ باید به فکر اصلاح و جایگزینی باغات باشیم نه توسعه آن .

منصور طالب پور در جلسه سند تدبیر و توسعه شهرستان گفت: در حال حاضر کمبود آب و کاهش منابع زیرزمینی چالش مهمی است و نیاز است تمام ادارات و دستگاههای ذیربط از جمله جهادکشاورزی، صنعت معدن و تجارت، بخشداریها، دهیاریها و حتی شهرداریها نسبت به ارائه الگویی قابل عمل اقدام نمایند تا در صورت رسیدن این بحران به مرحله خطرناک غافلگیر نشویم. بحث آبهای زیرزمینی الان در مرحله هشدار می باشد و کیفیت و کمیت آن امری ملموس است؛ باید به فکر اصلاح و جایگزینی باغات باشیم نه توسعه آن . امروز حلقه مفقوده بخش کشاورزی ترویج و معرفی شیوه و الگوی نمونه بصورت عینی و عملی و ترغیب کشاورز به کشت الگوی مذکور است ، نمی توان به کشاورز گفت از کار خود دست بکشد اما می توان با ارائه الگویی عملی وابستگی به آب را کم کرد. اگر بحران محیط زیست به عنوان یک چالش مطرح است باید ریشه یابی کنیم و برخی روشهای غلط را اصلاح نماییم. لذا تغییر شیوه ها و الگوهای معیشتی روستاها بایستی در اولویت برنامه های بخش کشاورزی و صنعت باشد.

فرماندار شهرستان شبستر افزود: با توجه به تخصیص منابع از کانالهای متعدد اداری از جمله بسیج سازندگی،کمیته امداد،صندوق کارآفرینی امید، تعاون کار و رفاه اجتماعی و منابع بانکی ، فرصت سرمایه گذاری در شهرستان شبستر آماده است و ما باید شرایط را مساعد و تسهیل کنیم، دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی نقش تسهیل گری و تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری را بر عهده دارد و توجه به این رویکرد امری ضروری است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب