۷:۴۱:۳۲ - دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان شبستر:
هر پروژه و اقدامی که صورت می گیرد باید پیوست پدافند غیرعامل را داشته باشد
منصور طالب پور در جلسه پدافند غیرعامل و شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل و تشکر از حضور جناب آقای مهندس آقایی و جناب آقای مهندس قدیمی از کارشناسان اداره کل پدافند غیرعامل استان گفت: با توجه به ترفند و پیشنهاد سلمان فارسی در مورد حفر خندق در جنگ خندق و […]

منصور طالب پور در جلسه پدافند غیرعامل و شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل و تشکر از حضور جناب آقای مهندس آقایی و جناب آقای مهندس قدیمی از کارشناسان اداره کل پدافند غیرعامل استان گفت: با توجه به ترفند و پیشنهاد سلمان فارسی در مورد حفر خندق در جنگ خندق و خنثی سازی حمله دشمن به این روش، بزرگداشت پدافندغیرعامل با نام سلمان فارسی مطرح و عجین شده است. پدافند، بحث دفاع در مقابل تهاجم دشمن است اگر این دفاع با حضور و اقدام نیروهای نظامی در مواقع تهاجم دشمن باشد پدافند عامل و اگر دفاع غیرنظامی و درحقیقت به حداقل رساندن آسیب تهاجمات دشمن در حوزه های مختلف باشد پدافند غیرعامل تحقق می یابد. در پدافند غیرعامل اهمیت اقدامات صورت گرفته در به حداقل رساندن آسیب ناشی از تهاجم دشمن است. لذا هر پروژه و اقدامی که صورت می گیرد باید پیوست پدافند غیرعامل را داشته باشد.

وی افزود: بحث تاب آوری عمومی خصوصاً در زمان جنگ تحمیلی باید به عنوان الگو مطرح باشد. توجه داشته باشیم که نقاط آسیب فراوان است خصوصاً در حوزه فضای مجازی و ارتباطات بسیار آسیب پذیر هستیم و نیاز است اهتمام ویژه در جهت رفع آن داشته باشیم ، تداوم خدمات رسانی به مردم یکی از مباحث تاب آوری است که اهمیت و ضرورت توجه به این حوزه را دو چندان می کند.

رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان با دعوت از تمام دستگاههای شهرستان به استفاده از ظرفیت رسانه های سمعی و بصری جهت شناساندن و معرفی هرچه بیشتر پدافند غیرعامل اظهار داشت: در حوزه انرژی نیازمند انجام اقدامات ضروری در بحث پدافندغیرعامل هستیم ؛ وقتی آب شهرستان از خط زرینه تامین می شود باید برای مواقع بحران و قطع آب از این خط، جایگزین و برنامه مناسبی داشته باشیم تا با تهدید جدی مواجه نشویم. مملکت ما به مدد حضور و هشیاری مردم جزیره ای دارای ثبات و امنیت می باشد و دشمن در صدد آسیب زدن به این امنیت است.

فرماندار شهرستان با اشاره به بحث آنفلوانزای فوق حاد پرندگان گفت: با توجه به اینکه کشور ما در مسیر کوچ پرندگان قرار دارد و هر قطعه پرنده مهاجر آلوده می تواند میلیونها قطعه از طیور پرورشی را تهدید نماید لذا باید اقدامات پیشگیرانه لازم در جهت جلوگیری از شیوع این بیماری صورت پذیرد.

مهندس آقایی با اشاره به اهمیت توان دفاعی گفت: استراتژی دشمن از بین بردن مراکز حیاتی و حساس است که در صورت موفقیت، کالبد هر کشوری را فلج می کند و نهایتاً آن کشور خودبخود تسلیم دشمن می شود. کشورهایی که تابحال درگیر هیچ جنگی نشده اند اصول پدافند غیرعامل را رعایت کرده اند. لذا باید مراکز حساس و حیاتی خود را در قالب یک پوشش حفاظی قرار دهیم.

در پایان جلسه به شعار هفته پدافند غیرعامل ( پدافندغیرعامل، حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور) اشاره شد.

در حوزه مدیریت بحران شهرستان ، موضوع آمادگی بیشتر دستگاههای اجرایی برای فصول سرد سال و لایروبی جاده ها و پلهای ارتباطی شهرستان موردبحث وبررسی قرار گرفت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب