۱۱:۱۴:۰۲ - چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان شبستر:
مبارزه نرم با پدیده موادمخدر و مصون سازی جامعه وظیفه ی تمام نهادها و دستگاه هااست
اعتیاد به موادمخدر یکی از پنج آسیب اجتماعی کشور است که آثار تخریبی وسیعی را در تمام حوزه ها بجای می گذارد.

منصور طالب پور در جلسه شورای فرهنگی مبارزه با موادمخدر و کمیته فرعی امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شبستر ضمن تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ، اعتیاد را مادر تمام معضلات و آسیبها خواند و افزود: اعتیاد به موادمخدر یکی از پنج آسیب اجتماعی کشور است که آثار تخریبی وسیعی را در تمام حوزه ها بجای می گذارد.

وی افزود: به منظور مقابله با هر پدیده باید متناسب با آن اقدام کرد ، در بحث مبارزه با موادمخدر همزمانی مبارزه سخت و مبارزه نرم مد نظر بوده که در مبارزه سخت اقدامات نیروی انتظامی و سایر ارگانهای متولی در این خصوص است و مبارزه نرم به بحث های پیشگیرانه و مصون سازی جامعه برمی گردد.

اگر هر سازمان و اداره ای رسالت و وظیفه ی خود را به نحو احسن انجام دهد قدم موثر و تعیین کننده ای در راه مبارزه با موادمخدر برداشته است. مبارزه با موادمخدر باید اجتماعی باشد و انگیزه و اراده ی جمعی در مردم ایجاد شود.

فرماندار شهرستان پدیده موادمخدر را شوک هزاره سوم خواند و اظهار داشت: پدیده موادمخدر ارکان مختلف جامعه را درگیر کرده است و به عنوان چهارمین علت مرگ و میر در جامعه مطرح می باشد و متاسفانه این آمار رو به فزونی است لذا با هم افزایی و همکاری تنگاتنگ دستگاهها در حوزه اجتماعی و فرهنگی نسبت به ریشه کن کردن این پدیده شوم اقدام کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد زاده امام جمعه محترم شهرستان شبستر با تاکید بر اهمیت برگزاری مراسم سوگواری امام حسین (ع) در ادارات گفت: اگر حسینی فکر کنیم و حسینی عمل نماییم انقلابی خواهیم ماند و برای قدردانی از نعمات اسلام و نظام لازم است درسهای نهضت امام حسین را به مرحله اجرا بگذاریم. از جمله درسهای این نهضت انسان ساز اقامه نماز است که حتما باید موردتوجه باشد خصوصاً برگزاری باشکوه نماز ظهر عاشورا و ایجاد زمینه لازم جهت توجه ویژه به آن.

وی مبارزه با منکرات را جزء دستورات اسلام و قرآن و اهل بیت و جزء نیازهای مهم سالم سازی جامعه و توسعه اعتقادی و فرهنگی و فکری جامعه عنوان کرد و افزود: مصرف موادمخدر یکی از بزرگترین منکرات است و امروزه بحثی سیاسی و اجتماعی است برای مبارزه با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

دشمن برای حذف جوانان از صحنه نظام دامهای فراوانی گسترده است و مواد مخدر و قرصهای روان گردان یکی از آنهاست که برای مبارزه با اقتصاد جامعه نیز به عینه از آن استفاده می کند. مبارزه با موادمخدر باید به عنوان یک بسیج عمومی در جامعه مطرح باشد چون دشمن برای هدف قرار دادن نظام و فرهنگ دینی ما با جدیت وارد شده پس لازم است برای مقابله با اندیشه های مخرب دشمن با راهکارهای فرهنگی وارد شویم.

امام جمعه شبستر به تاسی از فرمایش مقام معظم رهبری گفت: وظیفه مسئولین در نظام جمهوری اسلامی ۴ مساله است؛ اقامه نماز، ایتای زکات، امر به معروف و نهی از منکر. لذا در تربیت و تهذیب جوانان به عنوان سرمایه های نظام تلاش مضاعف داشته باشیم و آسیبها را حذف کنیم.

 گزارش تصویری :

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب