۷:۴۴:۰۸ - چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شبستر ساز و کار شروع بکار شوراها و انتخاب شهردار را تشریح کرد
فرماندار شبستر چگونگی انتخاب شهردار بعد از تحلیف و استقرار شورای شهر در این شهرستان را تشریح کرد.

منصور طالب پور اظهار داشت: شوراهای اسلامی در شهرستان شبستر همزمان با سراسر کشور اول شهریور ماه با انجام مراسم تحلیف رسمیت یافته و همزمان انتخاب اعضای هیات رئیسه ، انتخاب نماینده شورای شهر در شورای شهرستان نیز انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: بر اساس قانون وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی، شوراهای اسلامی شهری موظف هستند بعد از به رسمیت یافتن، بلافاصله نسبت به انتخاب و معرفی شهردار واجد شرایط به فرمانداری اقدام نمایند.
فرماندار شبستر در تبیین این موضوع گفت: در صورتی که شورای شهر، شهردار جدیدی را برای مدیریت شهر انتخاب کنند تا زمان طی تشریفات قانونی مقرر و صدور حکم انتصاب شهردار جدید، یکی از کارکنان رسمی شهرداری به عنوان سرپرست شهرداری انجام وظیفه خواهد کرد.
این مقام مسئول افزود: در انتخاب شهرداران هیچ دخالتی نمی کنیم اما از انتخاب شهرداران توانمند و حائز شرایط حمایت می کنیم و چنانچه این الزامات رعایت نشود فرمانداری طبق قانون از پذیرفتن این افراد معذور خواهد بود.
لازم به ذکر است شرایط احراز تصدی سمت شهردار در آیین نامه ای تحت همین نام قید و ملاک عمل می باشد که شوراهای اسلامی مکلف به رعایت مفاد آن می باشند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب