۸:۰۴:۴۴ - دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شبستر از آغاز ثبت نام متقاضیان تسهیلات رونق تولید شهرستان شبستر در سامانه بهین یاب خبر داد
فرماندار شهرستان شبستر گفت: ثبت نام متقاضیان دریافت تسهیلات رونق تولید استان در سال ۱۳۹۶، همزمان با سراسر کشور در سامانه بهین یاب آغاز شده است.

منصور طالب پور فرماندار شهرستان شبستر گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات واحد های تولیدی می توانند با مراجعه به سامانه بهین یاب به نشانی اینترنتی (behinyab.ir) بخش تامین مالی واحدها و تکمیل مراحل ثبت نام نسبت به تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت مورد نیاز واحد خود اقدام کنند.
وی افزود: برای استفاده بهینه از منابع موجود برای تامین نقدینگی مورد نیاز بنگاه های تولیدی کوچک و متوسطی که از بازار محصول مناسبی برخوردارند اما به دلیل تنگناهای مالی و نداشتن سرمایه در گردش، تولید آنها متوقف یا با ظرفیت پایین فعالیت می کنند مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اضافه کرد: طرح های تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد که دچار مشکلات مالی هستند نیز می توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت ظرفیت سازی و استفاده از همه بخش ها برای فعال سازی در عرصه تولید و نیز تاکید وزارتخانه مقرر شد، علاوه بر واحدهای صنعتی، فعالان بخش معدن هم می‌ توانند برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی در سامانه ثبت ‌نام و از تسهیلات استفاده کنند.
فرماندار تصریح کرد: ثبت ‌نام متقاضیان بر اساس آیین ‌نامه ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن ، تجارت و بانک مرکزی انجام می‌شود.
شایان ذکر است با اجرای طرح یاد شده در سال ۱۳۹۵ به ……. واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی شهرستان افزون بر هزار و …………… میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شدکه شهرستان رتبه سوم استانی را به خود اختصاص داد.

الف) شرایط متقاضی :
۱- واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام تولیدی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد هستند که دارای مجوز معتبر از وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشند
۲- اولویت با بنگاه هایی است که عمدتاً دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید، دانش فنی، توان مدیریت و بازار، مشکلی که مانع راه اندازی یا افزایش تولید باشد، نداشته و با دریافت این تسهیلات قادر به راه اندازی طرح تا پایان سال ۱۳۹۶ و تکمیل یا افزایش ظرفیت واحد و ایجاد اشتغال جدید باشند.
ب) شرایط تسهیلات :
۱- نرخ سود تسهیلات، براساس مصوبه شورای پول و اعتبار و برای سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.
۲- مدت زمان باز پرداخت تسهیلات، برای سرمایه در گردش یک سال (قابل تمدید) و برای سرمایه ثابت طرح های نیمه تمام، بنا به تشخیص کارگروه، تا مدت پنج سال تعیین می گردد.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب